NASI STOMATOLODZY

 

dr Beata Grądkowska - kierownik przychodni

Wieloletnie doświadczenie. Wprowadza najnowsze metody leczenia - "uratuj ząb przed zatruciem". Cierpliwość, empatia i delikatność sprawiły, że ma bardzo wielu pacjentów, leczy całe rodziny.

 

 

dr Milena Pawlik

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu medycznego, otwarta na wiedzę, zdobywająca doświadczenie. Obecnie specjalizuje się w protetyce. Sumienność i dokładność sprawia że pacjenci chętnie wracają na wizyty.

dr Kamil Maciejewski

Oprócz stomatologii zachowawczej wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Sprawność i doświadczenie sprawiają że trudne zabiegi wykonywane są dokładnie i szybko co jest ważne dla pacjenta.

RTG Hendimed .jpg

STOMATOLOGIA DOROSŁYCH I DZIECI

  • zachowawcza

  • chirurgia stomatologiczna

  • protetyka

  • RTG punktowe zębów

  • stomatologia dziecięca

Dbamy o  jakość naszej diagnostyki i dbamy o środowisko.

Prześwietlenie zębów wykonujemy w technologii cyfrowej a pliki zapisujemy w medycznym formacie DICOM. To nowa technologia bez wywoływania zdjęć na starego typu kliszy.

"URATUJ ZĄB PRZED ZATRUCIEM" 

Stosujemy nowego typu opatrunki do bólowych ubytków. Zmniejszają one ryzyko utraty zęba oraz jego zatrucia. W sytuacji, w której jest głęboka próchnica, zazwyczaj uśmierca się miazgę. Jednak, w tym przypadku można zastosować materiały bioaktywne, które ratują go przed leczeniem kanałowym.

Zasięgnij informacji na spotkaniu ze stomatologiem.

Zapoznaj się z artykułem poniżej.

PROTETYKA

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wykonywaniu protez. Wysokiej jakości wykonanie, trwałość protezy i bardzo przystępne ceny i formy płatności sprawiły że odwiedzają nas pacjenci w każdym wieku. Doradzamy, projektujemy a później "serwisujemy" protezy.

STOMATOLOGIA.jpg

LECZENIE  PRÓCHNICY … TO NIE ZAWSZE BÓL I BOROWANIE

Wszyscy wiemy, że wizyta u stomatologa nie należy do przyjemności.

Wiąże się ona ze strachem a czasami z bólem, dlatego tak ważne są przeglądy stomatologiczne, w czasie których, wykrywane są nawet najmniejsze ogniska próchnicy. Próchnica początkowa, występująca m.in. w postaci białych plam (szybko zdiagnozowana) nie wymaga borowania i znieczulenia. Leczenie jej w początkowym stadium jest możliwe na jednej, krótkiej  wizycie w gabinecie stomatologicznym. Metoda infiltracji próchnicy istnieje w Polsce już od 10 lat a jej skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi. Płynna żywica, używana do tego celu, blokuje przechodzenie kwasów kariogennych w głąb zębiny, co powoduje zahamowanie choroby twardych tkanek zęba na wczesnym etapie rozwoju. Dotyczy to zarówno zębów stałych jak i mlecznych. Zachowana zostaje zdrowa struktura zęba oraz estetyka, co jest najważniejsze dla pacjenta. Metoda ta jest szczególnie wykorzystywana w leczeniu fluorozy i likwidowaniu białych plam na powierzchni szkliwa, powstałych w czasie użytkowania aparatów ortodontycznych.

Podsumowując, należy jeszcze raz podkreślić, że częste przeglądy stomatologiczne mogą uchronić Państwa od bolesnego i długotrwałego leczenia, związanego z borowaniem zębów.

 

LECZENIE BARDZO GŁĘBOKIEJ PRÓCHNICY … TO NIE ZAWSZE LECZENIE KANAŁOWE

Jeśli jednak jest już za późno na zastosowanie takiej metody a próchnica zniszczyła dużą część zęba, należy zrobić wszystko by zachować jego żywotność. Stosuje się w tym celu tzw. leczenie biologiczne polegające na odbudowie zęba przez „substytut zębiny”. W ubytku umieszcza się bioaktywny preparat o doskonałych właściwościach uszczelniających, który zastępuje chorą tkankę, odbudowując jego strukturę. Poza właściwościami remineralizacji ogranicza on również aktywność i ilość bakterii próchnicotwórczych, a tym samym hamuje dalszy ich rozwój, co powoduje zatrzymanie postępującej destrukcji zęba. Dzięki tej metodzie, w wielu przypadkach, można uniknąć długotrwałego i bolesnego leczenia kanałowego, pod warunkiem, że w miazdze i przyzębiu nie toczą się procesy zapalne. Istnieją jeszcze inne przeciwwskazania do przeprowadzenia takiego zabiegu, ale o tym decyduje już lekarz stomatolog zgodnie  obecną wiedzą medyczną.

Istnieje ,zatem, metoda, która może uratować zęby przed leczeniem kanałowym, pomimo zaawansowanej próchnicy.

Zapraszamy Państwa do Centrum Medycznego HENDIMED na przeglądy stomatologiczne, które wykluczą albo potwierdzą występowanie ubytków próchnicy w zębach stałych i mlecznych.

 

Jeśli już dochodzi do utraty zębów , nie tylko z powodu próchnicy ale i paradontozy  wskazane jest uzupełnienie tych braków. Długotrwały brak zębów w odcinkach bocznych skutkuje  ścieraniem  się szkliwa a potem zębiny zębów przednich, co doprowadza do obnażenia miazgi a w rezultacie do jej zapalenia a nawet zgorzeli, co wiąże się z występowaniem bólu i obrzęku, jeśli zakażenie zajmie okolice tkanek około wierzchołkowych. 

Innymi powikłaniami  pojawiającymi się np. przy braku pojedynczego zęba jest przesuwanie się zębów sąsiednich, rotacja, przechylanie się w kierunku luki, wysuwanie się z zębodołu.

Aby uniknąć takich powikłań stosuje się w tym celu uzupełnienia protetyczne, które mogą być stałe(mosty) lub  ruchome(protezy).

Przy małych brakach stosuje się najczęściej mosty, przy większych protezy.

Najbardziej zbliżoną do warunków fizjologicznych jest proteza szkieletowa. Posiada ona elementy podpierające (ciernie i klamry leżące w mało widocznych miejscach na zębach), nie leży bezpośrednio na błonie śluzowej ,tak jak proteza akrylowa, co powoduje, że siły wyzwalane w trakcie żucia nie są przenoszone na błonę śluzową a bezpośrednio na zęby. Sprawia to, że proteza jest bardziej stabilna i mniej traumatyczna (liczba korekt jest o wiele mniejsza).

Zaletą tej protezy jest również łatwiejsze utrzymanie w czystości co uniemożliwia rozwój infekcji  grzybiczych oraz duża wytrzymałość na urazy mechaniczne. Mniejsze jej rozmiary sprawiają, że pacjent czuje się bardziej komfortowo.

Protezy szkieletowe w rankingu wszystkich protez ze względu na swoją budowę i właściwości zaliczane  są  do najbardziej fizjologicznych a tym samym, spośród wszystkich  ruchomych uzupełnień protetycznych są najlepszym wyborem.

Istnieją jeszcze inne protezy ruchome(hybrydowe, akrylowe, akronowe, acetalowe) ale o wyborze jednej z nich decydują Państwo razem z lekarzem stomatologiem.

Zapraszamy do Centrum Medycznego HENDIMED a otrzymacie Państwo bezpłatną konsultację protetyczną.

Hendimed - logo_PNG (1).png